Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

SAHA EXPO 2024 Uluslararası Savunma, Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı

22 Ekim-10:0026 Ekim-18:00

SAHA EXPO Uluslararası Savunma, Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı; 1.000 den fazla firması ve 26 üniversitesi ile Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük sanayi kümelenmesi olan SAHA İstanbul tarafından, Cumhurbaşkanlığı himayesinde ve Dışişleri Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ve diğer sivil ve askeri kamu kurumlarının katılımı ve desteği ile SAHA EXPO A.Ş. organizatörlüğünde her 2 yılda bir düzenlenmektedir.

SAHA EXPO dördüncü defa, 22-26 Ekim 2024 tarihinde İstanbul Fuar Merkezi, Yeşilköy, İstanbul’da, 90.000 m2 alanda düzenlenecektir. Türkiye’nin yükselen savunma ve havacılık üretim potansiyelini ve bağımsız üretim gücünü sergilemek için uluslararası bir platform olarak hizmet veren fuarımızda; savunma, havacılık, denizcilik ve uzay sanayinin stratejik öneme sahip birçok yüksek teknolojili ürünü sunulmakta ve bunların bazıları ilk kez sergilenmektedir.

25-28 Ekim 2022 tarihlerinde düzenlenmiş olan üçüncü SAHA EXPO’ya, 109 ülkeden; 390’ı yabancı ve 567’si yerli olmak üzere toplam 957 firma, 268 resmî delegasyon, 112 ticarî delegasyon, 40.000’i sektör profesyoneli olmak üzere 78.643 ziyaretçi katılmıştır.  Fuarda binlerce B2B, B2G ve G2G görüşme ve stant ziyareti, 9 uluslararası panel ve 3 ana konuşmacı (keynote speaker) oturumu, 281 firma tarafından ürün lansmanı ve mali değeri 1 milyar doların üzerinde, ihracat oranı en az % 60 olan 114 imza töreni gerçekleştirilmiştir. 2022 yılında bir önceki fuara göre; fuar alanında %50, katılımcı sayısında %112, ziyaretçi sayısında %226 artış olmuştur.

SAHA EXPO 2024 yılında, Savunma, Havacılık ve Uzay Sanayinde bölgenin en büyük fuarı olarak katılımcılarını ağırlamaya devam edecektir.

 

SAHA EXPO Kara, deniz, hava ve uzay endüstrilerindeki birçok farklı ürün ve teknolojileri kapsar. Kara tabanlı uygulamalar için; lazer teknolojileri, erken uyarı radarları, silahlar, haritalama sistemleri, kara mayın tespit ve temizleme sistemleri, insansız kara araçları gibi birçok farklı ürün ve teknoloji bulunmaktadır.

Deniz için; gemi alt sistemleri, denizaltı ve yüzey savunma sistemleri, dalış ekipmanı ve kurtarma malzemeleri, ısıtma, havalandırma ve soğutma sistemleri, gemi inşa malzemeleri, insansız deniz araçları ve daha fazlası yer alır. Havacılık ve uzay uygulamaları da uçaklar, insansız hava araçları, hava savunma sistemleri, uçak ve helikopter motorları, uçak alt sistemleri, harici güç kaynakları, yer kontrol teknolojileri, uydular ve birçok yeni geliştirilen ürün, sistem ve yazılımı içerir.

Aynı zamanda fuarda, savunma, sivil havacılık ve uzay sektörlerine özel olarak geliştirilmiş birçok sistem, alt sistem, komponent, parça, donanım ve yazılım bulunmaktadır. Bunların arasında; istihbarat ve iletişim sistemleri, komuta ve kontrol iletişim sistemleri, antenler, depolama ve kurtarma sistemleri, sonar sistemleri, güvenli bilgi aktarım sistemleri, internet ve ağ güvenliği, virüsten koruma yazılımları, fiber optik malzemeler, elektrik kabloları ve dağıtım ekipmanları, enerji sarf malzemeleri ve jeneratörler, CNC makineleri, CAD/CAM yazılımları, 3D yazıcılar ve daha birçok ürün yer almaktadır.

Ek olarak, askeri giysiler, uyku tulumları, özel ayakkabılar ve çok amaçlı tekstil kumaşları gibi hava ve su geçirmez ürünler, savunma ve havacılık endüstrisinde kullanılan ekipman, malzeme ve sarf malzemeleri arasında fuarda da öne çıkan ürünlerdir. Halatlar, zincirler ve diğer taşıma ekipmanları da bu sektörlerde sıkça kullanılan ürünler arasındadır. Nitelikli tasarımlar ise bu ürünlerin en önemli özellikleridir.

Detaylar

Başlangıç:
22 Ekim-10:00
Bitiş:
26 Ekim-18:00
Etkinlik Kategori:
Etkinlik etiketleri:
, , ,
Website:
https://www.sahaexpo.com/

Organizatör

SAHA EXPO Fuarcılık Hizmetleri A.Ş.
Phone
+90 216 999 70 18
E-mail
info@sahaexpo.com
Organizatör sitesini görüntüle

Mekan

İstanbul Fuar Merkezi (İFM)
Yeşilköy Mah. Atatürk Cad. İDTM
İstanbul,İstanbul34149Türkiye
+ Google Haritalar
Phone
(0212) 468 52 00
Mekan sitesine git
error: Content is protected !!
× Bize Hemen Yazın